Nätsupaberi rännak

Nätsupaberi rännak
Eve Hele Sits
2013
ISBN: 978-9949-506-06-4
40 lk
värviline; pehme köide lakaga; 21 x 29,7 cm
hind: 3 €

See on kütkestav lugu prügist, unistustest ja looduse armastusest inimese vastu, mis sobib suurepäraselt loodus- ja keskkonnateemaliste vestluste arendamiseks lastega.

Raamatu peategelaseks on peost maha pudenenud nätsupaber, mis  tänu tuulepoiste ja vetepiigade vallatule toele satub rändama linna, metsa ning mereäärde. Teel kohtub ta mitmete iseäralike tegelastega ning saab nii mõndagi teada loodusest, prügist ning inimestest.

Väikese nätsupaberi kohtumistest ja seiklustest  lugedes hakkavad lapsed mõistma taaskasutuse tähtsust ning saavad teada  kuhu viia klaaspudelid, vana mööbel ja kantud riided.  Kõik inimeste poolt valesti mahapandud või loodusesse visatud prügi-tegelased  muutuvad loos elusateks ning jagavad üksteisega oma unistusi uuest elust. Lugu on kirjutatud põnevalt  ja selles on oma roll ka Maaemal, kes annab märku, kuidas tema inimeste käitumisse suhtub.

Raamatu tagakaane siseküljel on värviliselt kujundatud lõbus  ja õpetlik  loodusesõbra lauamäng, mis kinnistab raamatus loetut.

Kõnnib salm üle mäe

Väike raamat suurest leinast
Vilve Aavik-Vadi
2012
ISBN: 978-9949-436-95-8
56 lk
värviline; klamberköide; 21 x 29,7 cm
hind: 3 €

Lapse erksast silmaringist inspireeritud luuletused ja jutukesed pajatavad aasta-aegadest, tähtpäevadest, muinasjutulistest seiklustest ning naljakatest juhtumistest meie ümber.
Humoorikad ja lapsesõbralikud illustratsioonid, trüki-tähtedes luuletused ning kirjatähtedes jutukesed teevad meele rõõmsaks nii lasteaias, koolis kui ka kodus. Mõnusas sõnas ja rütmis luuletusi on hea viisistada.

KÕNNIB SALM ÜLE MÄE
PALJU VAHVAID SÕNU NÄEB.
SÕNAD SELTSIS SALMITSESID
LUULETUSI PALMITSESID.

PALJU TÄHTI SALMI MAHTUS,
TOPELT TÄHTI KOKKU JUHTUS:
PORRI, MUTTA, POTTI, KOTTI,
KASSI, TASSI, ÖÖSSE, SUSSI!