Tõrukese teekond

Tõrukese teekond
Signe Lelbret
Tõrukese teekond
2021
ISBN: 978-9916-629-03-1
40 lk
värviline; kõvaköide; 20 x 25 cm
hind: 7.90 €
 
 
Päikeselisel sügispäeval potsatab suure tammepuu otsast alla tõrupoiss Tõruke, kes hakkab omale sobivat kasvukohta otsima. Ees ootab teda õpetlik ja seiklusrohke teekond vahvate kaaslastega läbi metsade ning lagendike.

Veetilgakeste rännuretk

Veetilgakeste rännuretk
Signe Lelbret
Veetilgakeste rännuretk
2020
ISBN: 978-9949-506-93-4
44 lk
värviline; kõvaköide; 20 x 25 cm
hind: 7.90 €
 
 
Veetilgakesed Villi ja Vioola istuvad pilveema süles ning kutsuvad taevaavarustes tiirutava tuulepoisi endaga seiklema. Ees on ootamas kaks põnevat ja harivat rännakut – väike ja suur veeringe.
 
Rännakutel õpivad nad tundma loodusnähtusi, maapõue saladusi, loomi, linde ja veetaimi, kohtuvad prügiga ning mõistavad puhta vee väärtust.

Koolirahva välimääraja

Koolirahva välimääraja
Alo Savi
Koolirahva välimääraja
2019
ISBN: 978-9949-506-79-8
96 lk
m-v; õmmeldud liimköide; illustreeritud; 14,8 x 21 cm
hind: 10 €  5 €
 
 
VAATA NÄIDISLEHEKÜLGI

Raamat on humoorikas pilguheit koolitöötajate võluvasse, pühendunud ja sõbralikku maailma. Lihtsalt, illustratiivselt ja ülevaatlikult kirjeldatakse õpetajate ning direktorite tüpaaže ja teisi koolis töötavaid inimesi ning antakse mõistlikke soovitusi, kuidas nendega edukalt suhelda. Kõik kirjeldatud õpetajate ja koolijuhtide tüübid on autori poolt märgatud aastakümnete jooksul koolis õppides ning töötades. Nagu kujunes alkeemiast keemia, võib sellestki raamatust kunagi saada surematu klassikaline teos, mis pani aluse teaduslikule uurimisvaldkonnale – pedagogogloogiale. Lugege ning nii mõnigi seik Teie lapse või Teie enda õpetaja kohta leiab mõistliku selgituse ning mõnigi kolleeg muutub järsku palju mõistetavamaks. Rõõmsat avastusretke koolidžunglis!

Metsamuinasjutt Kuldkübarake

Kuldkübarake
Signe Lelbret
Metsamuinasjutt Kuldkübarake
2019
ISBN: 978-9949-506-76-7
36 lk
värviline; kõvaköide; 20 x 25 cm
hind: 7.90 €
 
 
Kukeseenetüdruk Kuldkübarake ärkas pikast talveunest ja puges sambla seest välja. Ta kissitas ereda päikese käes veidi silmi ja sättis viltuvajunud kübaranupu ilusasti pähe …
 
Õpetlik metsalugu headusest ja kurjusest, sallivusest ja kiusamisest, teineteisega arvestamisest ja andeks andmisest. Autori tõetruud illustratsioonid aitavad tundma õppida raamatu tegelasteks olevaid seeni ja väikeloomi.

Kalmistuvahi kasutütar

Kalmistuvahi kasutütar
Signe Lelbret
Kalmistuvahi kasutütar
2018
ISBN: 978-9949-506-66-8
128 lk
ühevärvitrükk; õmmeldud liimköide; 15 x 21 cm
hind: 8.50 €  5 €
 
 
„Eemale siit! Kiiresti eemale siit!“ karjusid ta süda ja mõistus üheskoos. Hooga lennutas Sveta ennast üle lippaia ja ees oligi vabadus. Ta aina jooksis. Jooksis pääsemise poole. Sveta oli täiesti hingetu, kui ta peatus, et silmitseda ümbrust. Ümberringi laiusid lagedad põllud. Vili oli ammu koristatud, peituda polnud kuhugi ...
 
„Mootorratas! Nad hakkasid mind taga ajama! Nad ju teavad, kus ma elan!“ taipas Sveta õudusega. „Ma pean enne neid üle tee jõudma, alles siis olen pääsenud.“ Ja kaotamata enam sekunditki, hakkas ta jooksma, unustades kõik. Silme ees ainus eesmärk – jõuda üle tee. 
 
Kuid mootorratta mürin lähenes üha kiiremini ...

Mälestusteraamat Eesti tüdruku elust,  tema rännakutest ja läbielamistest Nõukogude Liidus pärast teist maailmasõda. Rongirataste monotoonse rütmi saatel pidev elukohavahetus, põgenemine tundmatusse, teadmata, mida toob homne päev ...

Jään elama igavesti

Jään elama igaevesti
Sally Nicholls
Jään elama igavesti.
Iga minut on väärtuslik.

2018
ISBN: 978-9949-506-67-5
208 lk
ühevärvitrükk; õmmeldud liimköide; 13 x 20 cm
hind: 5 €
 
 
Minu nimi on Sam. Kui sina seda raamatut lugema hakkad, olen mina tõenäoliselt surnud.

Sam, kes põeb leukeemiat, on päevikuvormis kirja pannud oma hetketunded, mõtted ja soovid. Ta on põnevuses UFO-dest, õudusfilmidest, kummitustest ja teadusest ning tahab teada, mis tunne on suitsetada ja tüdrukut suudelda. Ta püüab leida vastuseid küsimustele, millele keegi pole seni suutnud vastata. Kas ta suudab unistused täide viia?

Raamat „Jään elama igavesti” on võitnud kriitikute tunnustusi ja hulgaliselt auhindu üle kogu maailma, selle alusel on tehtud ka film. See on väga tõetruult välja mõeldud siiras, lõbus ja jõuline lugu, mis ei jäta kedagi ükskõikseks.

Lauamäng "Milline ma olen?"

Munajaht
Külli Poom
Lauamäng tujude ja tunnete mõistmiseks ning iseloomu kirjeldamiseks
2017
värviline; A3 (42 cm x 21 cm)
hind: 7 €

Mängijaid: 2-6
Vanus: eelkooli- ja noorem kooliiga
Komplektis: suur mängualus, 2 x 48 väikest piltkaarti (sõnadega ja sõnadeta)
Mänguga ei ole kaasas mängunuppe ega täringut.

Lisaks vajalik veel täring ja igale mängijale mängunupp.

Mängu eesmärgid
  • laps õpib tundma erinevaid tujusid ja iseloome, oskab neid nimetada ja kirjeldada
  • laps mõistab, et erinevad tujud ja tunded on loomulikud
  • laps õpib toime tulema negatiivsete tunnetega ja omandab positiivseid käitumismustreid
  • laps arendab suulist väljendusoskust ja parandab sotsiaalseid oskusi
  • laps õpib lugema sõnu, mis tähistavad erinevaid tujusid ja tundeid ning loendama kokku saadud punkte
  • laps arendab samasuguseid pilte otsides tähelepanu
Mängu mängimine kaaslastega või pereringis on hea võimalus lahti rääkida tunded ja soovid ning arutada negatiivsete ja positiivsete käitumisviiside üle.

Mängu reeglid
Mängu mängitakse täringumängu põhimõttel. Igal mängijal on nupp, millega ta liigub edasi vastavalt täringul veeretatud silmade arvule. Kuna mängul ei ole tähistatud algust ega lõppu, siis mängija asetab nupu vabalt valitud pildile. Ka mängu liikumissuund on mängijate otsustada: võib kokku leppida kindla liikumissuuna või siis enne/pärast täringu veeretamist otsustab mängija ise, kas ta liigub vasakule või paremale. Seisma jäädes kirjeldab mängija pildil olevat tuju/tunnet/iseloomujoont ja püüab seda näoilmega väljendada. Seejärel otsib mängija laualt samasuguse piltkaardi ja asetab selle enda ette lauale pilt peal pool. Kui satutakse pildile, mis on laualt juba võetud, siis pilti omale võtta ei saa. Päikese-pildil peatudes räägib laps teda hetkel valdavast tundest või ükskõik millisest tujust-tundest omal vabal valikul.

Mängujuhile
Mäng on õpetlikum ja huvitavam, kui mängujuht suunab mängijaid küsimustega.
Millal on mängija ise seda tuju või tunnet kogenud? Mis võib sellise tuju põhjuseks olla? Kuidas sa seda tunnet tundes käitud? Kuidas sa seda tunnet tundes võiksid käituda? Kas sa oskad nimetada veel sarnaseid tundeid? Mis võiks olla selle tunde vastandtunne? Kuidas sa saad kaaslase tuju parandada? Kuidas sa saad kaaslast aidata? Milliseid uusi positiivseid käitumisviise sa täna õppisid? Jne.

Mängu lõpp
Mängu lõpetamiseks on erinevad variandid:
  • mäng lõpeb kui üks mängija on kogunud endale kokkulepitud arvu pilte, näiteks 6 piltkaarti
  • mäng lõpetatakse, kui mängijad on läbinud 2 ringi mängulaual
  • mäng lõpeb, kui kõik kaardid on laualt otsa saanud
Mängu lõppedes keeratakse kogutud piltkaardid ümber ja loendatakse kokku tagaküljel olevad täpid. Päikese-kaardi olemasolu annab 5 lisapunkti. Kellel on kõige rohkem täppe, on mängu võitja.

Prügikamp ja kadunud kelluke

Prügikamp
Tatu Kokko
Prügikamp ja kadunud kelluke
2017
ISBN: 978-9949-506-55-2
48 lk
värviline; kõva köide; 16 x 20 cm
illustreerinud Timo Filpus
hind: 2 €
 
Saladuslik majahaldjas lipsab majja ja leiab äravisatud lõngapusa. Hetkemõtte ajel keerutab ta lõnga puntrasse, lisab oksaraod käteks ja jalgadeks ning kadakamarjad silmadeks. Nii sünnib loo peategelane Prügipoiss, kellele haldjas jätab varanduseks oma mütsi kaunistanud vaskkellukese.
 
Aga ees ootavad raskused. Hirmuäratav Õgija ründab esimesi samme tegevat Prügipoissi ja kelluke läheb kaduma.
 
Algab imeline seiklus. Kellukest otsides õpib Prügipoiss rääkima, saab tuttavaks targa Ämblikutaadiga, südamliku Tolmukoeraga ja hiina keelt kõneleva Superloniga ning kohtab veel mitmesuguseid olendeid nagu mustaveetoru valvavat Söödikut ja isevalitsejast Tarakani.
 
„Prügikamp ja kadunud kelluke“ on haarav lugu põrandamaailma tillukeste tegelaste põnevatest ja ootamatutest seiklustest. See on tarbetuna näivate olendite salapärane elu, mis tavapäraselt jääb meie silmade eest peitu.

Apa ja Venna ajaveetur. Sügis

Sügis
Vilve Aavik-Vadi, Tiina Helekivi
Apa ja Venna ajaveetur. Sügis.
2016
ISBN: 978-9949-506-50-7
80 lk
ühevärvitrükk; pehme köide; 14,8 x 21 cm
hind: 3 €

Ajaveeturi-raamatutes on aja sisukamaks veetmiseks nii eestipäraseid mõistatamis- ja nuputamisülesandeid kui ka tavapärasest erinevaid ristsõnu ja mõtlemist nõudvaid tähe- ning numbrimänge.
Raamatusse on pikitud lõbusaid ja õpetlikke lugusid ning lustlikke luuletusi. Tegevused on illustreeritud must-valgete joonistustega, mis sobivad hästi värvimiseks.
Neli läbilahendatud ja värvitud raamatukest jäävad toredaks mälestuseks lapsepõlvest.
Ajaveeturi-raamatud pole mõeldud mitte ainult koolieelikutele, vaid sobivad hästi kogu perele vaba aja sisukamaks muutmisel.

Apa ja Venna ajaveetur. Suvi

Kevad
Vilve Aavik-Vadi, Tiina Helekivi
Apa ja Venna ajaveetur. Suvi.
2016
ISBN: 978-9949-506-44-6
80 lk
ühevärvitrükk; pehme köide; 14,8 x 21 cm
hind: 3 €

Ema kirjutab Apale ja Vennale igaks aastaajaks raamatu, mis saavad poistele headeks kaaslasteks. 
Raamatus on mõistatusi, ristsõnu, lõbusaid ning õpetlikke jutte, luuletusi, tähe- ja numbrimänge ning loomulikult palju pilte, mida lapsed ise värvida saavad. Sobilik ajaveetur 4.-8. aastastele igas olukorras.

Apa ja Venna ajaveetur. Kevad

Kevad
Vilve Aavik-Vadi, Tiina Helekivi
Apa ja Venna ajaveetur. Kevad.
2016
ISBN: 978-9949-506-42-2
80 lk
ühevärvitrükk; pehme köide; 14,8 x 21 cm
hind: 3 €

Ema kirjutab Apale ja Vennale igaks aastaajaks raamatu, mis saavad poistele headeks kaaslasteks. 
Raamatus on mõistatusi, ristsõnu, lõbusaid ning õpetlikke jutte, luuletusi, tähe- ja numbrimänge ning loomulikult palju pilte, mida lapsed ise värvida saavad. Sobilik ajaveetur 4.-8. aastastele igas olukorras.

Apa ja Venna ajaveetur. Talv

Talv
Vilve Aavik-Vadi, Tiina Helekivi
Apa ja Venna ajaveetur. Talv.
2015
ISBN: 978-9949-506-40-8
80 lk
ühevärvitrükk; pehme köide; 14,8 x 21 cm
hind: 3 €

Ema kirjutab Apale ja Vennale igaks aastaajaks raamatu, mis saavad poistele headeks kaaslasteks. 
Raamatus on mõistatusi, ristsõnu, lõbusaid ning õpetlikke jutte, luuletusi, tähe- ja numbrimänge ning loomulikult palju pilte, mida lapsed ise värvida saavad. Sobilik ajaveetur 4.-8. aastastele igas olukorras.
 

Strateegiline lauamäng "Munajaht"

Munajaht
Külli Poom
Strateegiline lauamäng "Munajaht"
2016
värviline; A2 (59 cm x 42 cm)
hind: 5 €

Mängu käik
Iga mängija saab väikese mängualuse. Mängunupud asetatakse suure täringumängu aluse värvilistele täppidele ning munapiltidega üksikkaardid laotatakse lauale nii, et muna pilt on nähtaval. Täringu veeretamise järjekord lepitakse kokku ning loendamist ja liikumist mööda munapilte alustatakse oma täpi juurest. Mängija otsustab ise astumise tee, jälgides munaradasid, mis viivad kiiremini temale vajamineva munani. Kui nupp peatub samasugusel munapildil, mis on tema mängualusel, siis võtab ta samasuguse üksikkaardi laualt ja asetab oma alusele. Võidab see, kes saab väikesel mängualusel munapildid üksikpiltidega kõige kiiremini kaetud.
 
Raskem variant
Mängija ei saa peatuda ega mööduda munast, millel seisab teise mängija nupp.
 
Mängu eesmärgid:
• arendada tähelepanu (laps õpib leidma samasuguse mustriga muna)
• harjutada numbreid (laps oskab lugeda täringut ja selle alusel astuda nupuga edasi)
• arendada strateegilist mõtlemist (laps oskab valida lühima tee omale vajamineva munani ja kavandada oma mängunupu liikumist jälgides mängukaaslaste käike)
• arendada suulist väljendusoskust (laps kirjeldab muna)
 
Väikeste mängualuste ja kaartidega saab mängida ka bingot.
 
Vanus: 4 – …
Mängijaid: 2–6
 
Komplektis:
• suur täringumängu alus
• 6 väikest mängualust
• 36 munapiltidega kaarti
 
Lisaks on vajalik veel täring ja igale mängijale mängunupp.
 

Sõnamängude ja nuputamisülesannete Lugukogu

Lugukogu
Kaja Plado, Krista Sunts
Sõnamängude ja nuputamisülesannete lugukogu
ilmunud 2020
ISBN: 978-9949-506-95-8
72 lk
kahevärvitrükk; 21x29,7 cm; klamberköide
hind: 8.90 €


Käesolevas kogumikus olevate sõnamängude ja nuputamisülesannete abil saab arendada laste tähelepanu ning parandada lugemise tehnikat ja funktsionaalse lugemise oskust. Lõbusad ülesanded võimaldavad märgata keelekasutuse eripärasid ja naljakaid seoseid. Kogumik sobib algajale lugejale ning rikastab tema keelelist mõtlemist. Lood on jaotatud viide ossa: pildi ja sõna lood, liidetud ja lahutatud sõnadega lood, tähevahetuslood, peidetud sõnade ning mitme tähendusega sõnade lood. Töövihiku lõpus on peidetud sõnalugude spikker.

 

Käsikivi jahvab lugu ...

Käsikivi jahvab lugu ...
Vilve Aavik-Vadi
2013
ISBN: 978-9949-506-12-5
80 lk
ühevärvitrükk; pehme köide; 21 x 29,7 cm
hind: 6 €

Kogumik sisaldab nii autori omaloomingulisi kui ka muinasjuttude ainetel loodud näidendeid lasteaia- ja algklasside õpilastele. Näidendeid ilmestavad noodistatud laulud, mis on ainuomaselt valminud nende näidendite jaoks.

Jõulutäht. Näitemängud lastele

Jõulutäht. Näitemängud lastele
Jaan Aitaja
2009
ISBN: 978-9949-436-68-2
160 lk
ühevärvitrükk; pehme köide; 17 x 24 cm
hind: 3 €
 
 
Autori kolmas lastenäidendite kogumik jätkab eelmiste lavalugude põhiteemat - headus ja kurjus meie ümber. Näidendites koorub välja kasvatuslik joon – igasugustele pahanduste tekitajatele antakse alati võimalus vabandada ja kahetseda oma teguviisi. Ja kui tegelased soovivad jääda headuse poolele, siis saavad nad selle võimaluse. Nii on killuke kurjusest saanud heaks. Kogumikus on kokku kümme näidendit nii väiksematele kui ka suurematele lastele.

Kanged mehed Ruusaaugult ja teised näitemängud lastele

Kanged mehed Ruusaaugult ja teised näitemängud lastele
Jaan Aitaja
2011
ISBN: 978-9949-436-93-4
124 lk
ühevärvitrükk; pehme köide; 17 x 24 cm
hind: 6 €
 
 
Autori poolt südamesoojusega kirjutatud neljas lastenäidendite kogumik, milles kümme muinasjutulist ja tänapäevast lugu headusest ja kurjusest. Lood, milles heliseb vastu osakene tänase lapse mõttemaailmast, on loodud 1.–6. klassi lastele, kuid sobivad ka lasteaialastele. Autor, kellele on omane tunda rõõmu teiste rõõmust ja kaasa tunda ebaõnnestumiste korral, on selle võime omistanud ka oma tegelastele. Ükskõik, mis laval ka ei juhtuks, lõpeb lugu ikka heasoovlikult ja üksteisemõistmisega.